Ochrana potrubí proti zamrznutí Tisk

 

 

 Ochrana a temperování potrubí

 Silné mrazy ohrožují nejen vodovodní , ale i jiné potrubní rozvody, které jsou tepelně zaizolovány. Chlad postupně prostupuje tepelnou izolací, což v konečném důsledku může vést k zamrznutí potrubí nebo dokonce k jeho prasknutí.

 

venkovní potrubí 3   Příklad instalace kabelů 

 

Pro ochranu potrubí před zamrznutím, resp. jeho temperování na požadovanou teplotu používáme následující typy kabelů:

 

DeviflexTM DTIP-10

Dvoužílové termokabely s ochranným opletením pro napájení napětím 230V AC, s měrným výkonem 8, 10 W/m. Termokabely jsou pro účely připojení ukončeny 2,3m dlouhým studeným koncem.

Použití - ochrana potrubí proti zamrznutí.

 

Silikonový termokabel

Tento kabel je velmi pružný a lehce ohebný, přizpůsobivý na použití ve vysokých i nízkých teplotách. Dodává se s ochranným stíněním.

Použití - temperování potrubí na vyšší provozní teploty, ochrana těsnění dveří chladících boxů a skladů (těsnění nepřimrzá).

 

Bezobslužné samoregulační topné okruhy DPH

Pro ulehčení ochrany proti zamrznutí představuje firma DEVI ucelený program samoregulačních topných kabelů vybavených přívodním kabelem se zástrčkou.

Použití - krátké délky domácích a průmyslových instalací,kdy vzhledem k nízké spotřebě není nutné použít termostat. Vhodné pro instalaci do potrubí.        

 

Samoregulační termokabely DevipipeguardTM

Tento kabel má výkon 10, 25 W/m při 10oC.

Použití - průmyslové aplikace a plastová potrubí.

 

                                       Příklady instalace kabelů  

ochrana potrubí 4         ochrana potrubí 5

 

 Komplexní systémy DEVI spolehlivě zabezpečí ochranu potrubí před zamrznutím  nebo udržují požadovanou teplotu horké vody či vysoce viskózních kapalin v průmyslových a technologických rozvodech.