Termoizolační stěrka aeroTHERM PDF Tisk


aeroTHERM
funguje na jiném principu než známé tepelně izolační materiály – polystyrén nebo minerální vlákna. Jeho vývoj vychází z požadavku na izolování tepla, které je předáváno zářením. Udává se, že zářením je v letě dodáváno až 90 procent tepla a v zimě je takto přenášeno uvnitř budovy 50 – 70 % energie. Z těchto údajů vyplývá, že izolace, která v zimě zadrží teplo uvnitř místnosti, nám uspoří značné náklady na vytápění.

K tomuto účelu byla vyvinuta stěrková tepelná izolace aeroTHERM interiér, která odráží tepelné záření zpět do místnosti a snižuje míru jeho pohlcování zdivem. V praxi dochází k tomu, že po nanesení 0,5 – 1 mm silné vrstvy stěrky aeroTHERM interiér na vnitřní povrch zdiva tato vrstvička odrazí až 80 % vyzářeného tepla zpět do interiéru a nedovolí jeho únik do vnějšího zdiva. Tím způsobí rychlé zvýšení teploty v místnosti.
V letních měsících takto ošetřené zdivo naopak zpomaluje přehřívání prostoru následkem rozehřáté konstrukce.


zima-teplo


aeroTHERM
interiér je ideálním materiálem pro vnitřní zateplení stěn ve stavebnictví, zvláště dřevostaveb, panelových domů, promrzajících štítových stěn, tepelných mostů, části stěn za topnými tělesy, kde vlivem kondenzace vodních par dochází k tvorbě plísní a pro všechny nedostatečně tepelně izolované objekty, kde chceme dosáhnout tepelné pohody v místnosti vlivem zvýšení povrchové teploty stěny a ovlivnit úspory energie v kombinaci s řízenou termoregulací topných systémů.
Provedené zkoušky, ale hlavně zkušenosti uživatelů dokládají, že v závislosti na typu objektu a vytápěcího režimu lze na topných nákladech ušetřit 35 i více %.

aeroTHERM interiér je možno nanášet na interiérové plochy, jako jsou vápeno cementové omítky, beton, sádrové omítky, sádrokarton, prefabrikované panely, dřevo a jeho vedlejší produkty, kovové povrchy, sklo a mnoho dalších a všude tam, kde je potřeba dosáhnout zateplení a není možné, nebo vhodné, použít jiné materiály a aplikační postupy (např.objekty s cennými fasádami, kde není možné provést venkovní opláštění izolačními materiály a pod).


aeroTHERM
interiér je velmi vhodný i jako vnitřní tepelná izolace do průmyslových temperovaných hal a jako izolace horkých nebo studených potrubí, lze s výhodou použít pro tepelnou izolaci místností, které jsou vytápěny přerušovaně a krátkodobě jako jsou chalupy, chaty, buňky, garáže a jiné prostory, ve kterých chceme zvýšit teplotu velmi rychle a přitom zabránit pocitu studených orosených stěn.


aeroTHERM interiér nabízí zefektivnění systému vytápění a velké úspory energie zejména v periodicky či krátkodobě vytápěných objektech, jako jsou chaty, chalupy, kanceláře, restaurační zařízení (zde oceníte též nižší náchylnost k nežádoucím barevným změnám povrchu stěn vlivem působení nikotinu-důvodem použití inertního paliva), hotely, nemocnice, úřady a také byty, kde po dobu nepřítomnosti osob, nebo nevyužívání prostoru, lze výrazně snížit teplotu vzduchu, ale ve velmi krátké době zmíněnou teplotu zvýšit bez rizika, že v prvních okamžicích zbytečně vyhříváme stěny a teprve potom stabilizujeme teplotu v místnosti. Horká hlava a studené nohy a to při naplno puštěném topení. Kdo by neznal tento častý pocit typický v zimních měsících.

aeroTHERM
interiér se postará o rovnoměrnější rozložení tepla v místnosti.

aeroTHERM interiér je vynikajícím materiálem pro dosažení protikondenzačního efektu. Výskyt studených míst na vnitřní stěně, zejména v rozích, může způsobit kondenzaci pokojové vlhkosti a následnou tvorbu plísní. Smyslem použití aeroThermu je výrazně zmenšit náchylnost k vytváření kondenzace vlivem přítomnosti mikroskopických vzduchových prostorů v natřeném povrchu a tím snížit možnost tvorby plísní.
Tato vlastnost předurčuje aeroTHERM pro použití ve všech místnostech s vysokou vlhkostí a slabou ventilací: v koupelnách, kuchyních, na plovárnách, ve spíži, v závodech na průmyslové zpracování potravin atd. Mezi další výhody patří teplo stěn na dotyk, dokonalá prodyšnost aplikovaného materiálu, zlepšení akustiky.


Povrch stěrky aeroTHERM je možno po vytvrdnutí brousit a malovat. Stěrka nezapáchá, není zdraví škodlivá a při vysychání nevylučuje žádné chemické látky.
Výsledný nátěr je prodyšný, omyvatelný a zlepšuje akustiku místnosti. Hodnota difúzního odporu pro vstup vodní páry (µ =30) je jen o málo vyšší než u běžné vápenné omítky. Při aplikaci ze strany interiéru přeruší tepelné mosty a zamezí kondenzaci vodních par na zdivu, čímž brání vývinu plísní a hub a udržuje antialergické prostředí.
aeroTHERM interiér se nanáší na pevný, suchý a čistý povrch. Při použití na stávající nátěry je nutno povrch odmastit a napenetrovat. Pokud je na povrchu již aplikováno více nátěrů, musí se odstranit. Nerovnosti a praskliny vyrovnejte vyhlazovací stěrkou. Doporučujeme stěrku STUCCO UNI. Před aplikaci na nesavý podklad se musí vytvořit pojivový můstek.


nanášení

 
aeroTHERM interiér se na upravené plochy nanáší stěrkou, nástřikem nebo nátěrem. Dle druhu nanášení se aeroTHERM zředí vodou v daném poměru. Nutná opatrnost při rozmíchání hmoty, rozmícháváme při malých otáčkách, aby nedošlo k poškození struktury použitého plniva.
Při aplikaci stříkací pistolí nastavit tlak na hodnotu 5 bar (atm.) – údaj na manometru.Vyšší hodnota by mohla způsobit poškození struktury použitého plniva a ztrátu deklarovaných vlastností.
aeroTHERM interiér po aplikaci snese teploty od – 40°C do + 150°C bez ztráty deklarovaných vlastností.
Při aplikaci v interiérech, je zároveň vyřešen problém s vymalováním. Následné malby lze aplikovat na provedenou izolaci, jejíž funkce není nijak omezena.
aeroTHERM pro zlepšení tepelně izolačních vlastností pokladu, pod podlahovým topením Jak na to? Nanesením 1mm stěrkové izolace aeroTHERM 24 hodin před pokládkou topných rohoží. Výhody: minimální stavební výška (jen 1mm), špičková tepelná izolace, snadná aplikace.
Balení 3, 5, 12, 30 litrů. Vydatnost 1litr/1m2/1mm. Koupíte u nás.

 
 

Vyhledávání

Dnes je

Sobota, 09 Prosinec 2023

Novinky


Pondělí, 27 Únor 2012
AKCE - Topná rohož s termostatem za 1,-Kč
Vážení zákazníci do 31.3.2012 jsme pro Vás připravili akci na topné rohože. Každý zákazník dostane k zakoupené topné rohoži T2Quicknet jako dárek...Celý článek...

Čtvrtek, 29 Září 2011
Vážení zákaznícive dnech 29.9 - 2.10.2011 Vás rádi přivítáme na našem výstavním stánku pavilonu B4 v Liberci na výstavě DŮM A BYDLENÍ.Celý článek...
Všechny novinky...

Video

Podlahové topení - samoregulační topný kabel T2Red Podlahové topení na stávajícím betonovém podkladu pomocí samoregulačního topného kabelu T2 Red.
Více